Jak wynika z październikowych statystyk, na polskich drogach dochodzi do coraz mniejszej liczby wypadków. Odnotowano także spadek liczby śmiertelnych ofiar oraz rannych w wypadkach.

W październiku 2014 r. doszło do 3 034 wypadków drogowych. To o 606 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Porównując okres od stycznia do końca października 2013 r. z tym samym czasem w roku bieżącym liczba wypadków zmniejszyła się o 762.

Na drogach ginie także coraz mniej osób. Według policyjnych statystyk, w październiku 2014 r. zginęło o 93 osoby mniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym. Łączna liczba zabitych w wypadkach drogowych od początku roku wynosi 2574 osób. Oznacza to, że odnotowano spadek o 175 osób. Spada również liczba rannych w wypadkach drogowych – w październiku o 746.

Zmniejsza się także liczba zdarzeń z udziałem nietrzeźwych. W październiku pijani kierowcy spowodowali 130 wypadków, czyli o 78 mniej niż w tym samym miesiącu w ubiegłym roku. Liczba zabitych w wypadkach, które spowodowali nietrzeźwi kierujący spadła o 21 (33 osoby w październiku 2013 roku i 12 osób w październiku 2014 roku).

Od początku 2014 roku policjanci znacznie częściej kontrolują trzeźwość kierowców, dzięki czemu coraz mniej osób decyduje się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Tylko w październiku liczba ujawnionych pijanych kierowców spadła o 4 041 w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Źródło: MSW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.