7,2 mln zł dotacji z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na inwestycje drogowe w regionie warszawskim w ramach drugiego etapu „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Umowy podpisało w Warszawie pięć samorządów, które zrealizują pięć projektów. Za 14,5 mln zł przebudowanych zostanie prawie 3 km dróg powiatowych i około 10,5 km gminnych.

Umowy o dofinansowanie projektów podpisał powiat warszawski zachodni (2,1 mln zł na przebudowę 1,6 km drogi w miejscowości Zielonki Wieś w kierunku miejscowości Lipków) oraz gminy: Brwinów (2,1 mln zł na przebudowę 3 km drogi Brwinów – Parzniew oraz drogi powiatowej obejmującej ul. Główną i ul. 36 P.P. Legii Akademickiej ), Jaktorów (1 mln zł na budowę 812 m ulic Kukuczki, Alpejskiej i Cichej), Rybno (1 mln zł na przebudowę 7,3 km trasy autobusu dowożącego dzieci do szkoły w Rybnie i Erminowie) oraz Wyszków (837 tys. na przebudowę 690 metrów ulicy Stefana Okrzei).

W latach 2009-2012 samorządy subregionu warszawskiego zrealizowały łącznie 74 projekty. Inwestycje o wartości ponad 175 mln zł rząd dofinansował kwotą 80 mln zł.

W 2013 r. w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” na Mazowszu dotacje zostaną przekazane na realizację 32 wniosków - 14 dotyczących dróg powiatowych i 18 gminnych. Wyremontowanych zostanie 104 km dróg za 116 mln zł, rząd przeznaczy na ten cel ponad 48 mln zł dofinansowania. W poprzednich latach (2008 – 2012), w ramach NPPDL, w województwie mazowieckim wybudowano lub zmodernizowano ok. 870 km dróg.

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Komentarze  
Jotgie
0 #1 Jotgie 2013-04-29 21:23
I pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu nikt by o takich "duperelach" nie pisał! Pisało się o autostradach na EURO, ekspresówkach... Do czego to doszło?! Pisanie o budowie jakiś ścieżynkach, których w regionie warszawskim będzie wybudowanych 10km za 7,5 bańki! Tyle jeszcze niedawno budowano rocznie w "Koziej Wólce"! ŻAŁOSNE!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.