Droga wojewódzka nr 964 stanowi jedną z najdłuższych dróg wojewódzkich w Małopolsce. Droga krzyżuje się z autostradą A4, drogami krajowymi nr 4, 28 i 75 oraz drogami wojewódzkimi nr 768, 775, 965, 966, 967 i 975. Należy również do jednej z najbardziej niebezpiecznych dróg wojewódzkich w regionie.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa niespełna kilometrowego odcinka tej trasy w ciągu ul. Asnyka w Wieliczce wraz z budową nowego ronda. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 "Fundusze Europejskie dla Małopolski". ”

Wartość projektu to ponad 10,7 mln zł, z czego dofinansowanie pokryje ponad 7,8 mln zł (85% wydatków kwalifikowanych).

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec grudnia przyszłego roku.

Zadanie obejmuje rozbudowę odcinka DW nr 964 na odcinku długości 810 m wraz z rozbudową skrzyżowań (ul. Lednickiej z ul. Gdowską i ul. Słowackiego oraz ul. Asnyka z ul. Piłsudskiego) na skrzyżowania typu małe rondo.

Realizacja projektu pozwoli na zmniejszenie szkodliwego oddziaływania ruchu drogowego, w szczególności pojazdów ciężkich, na centrum Wieliczki.

W projekcie zastosowane zostały elementy zwiększające bezpieczeństwo ruchu: skrzyżowania typu rondo, skrzyżowanie skanalizowane, przejścia i azyle dla pieszych, zatoki autobusowe, chodniki, oznakowanie pionowe i poziome.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: ZDW w Krakowie

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.