Najpierw jezdnia i pobocze, potem sygnalizacja świetlna i fragment brakującego oświetlenia oraz wiata przystankowa. W sobotę (11 października) rusza przebudowa kolejnego fragmentu ulicy Świętokrzyskiej w Gdańsku.

Pierwszy etap prac to remont nawierzchni i pobocza ulicy. Prace odbywać się będą na ok. 370-metrowym odcinku ul.Świętokrzyskiej - od skrzyżowania z ul. Karkonoską w stronę granicy administracyjnej Gdańska. Wykonana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia, odtworzone będzie też oznakowanie poziome oraz uporządkowane pobocze. Na czas trwania robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie oraz tymczasową sygnalizacją świetlną.
Planowany termin zakończenia prac to 14 listopada. Dwa lata temu wyremontowany został w identycznym zakresie około 500-metrowy odcinek ul. Świętokrzyskiej od skrzyżowania z ul. Guderskiego w kierunku Centrum.

Do 10 grudnia powstać ma nowa sygnalizacja świetlna, fragment oświetlenia oraz wiata przystankowa na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Guderskiego. Otwarcie ofert w tym postępowaniu – w najbliższy poniedziałek, 13 października. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć, najpierw zwycięska firma zaprojektuje, potem zbuduje na skrzyżowaniu infrastrukturę oświetleniową, czyli sygnalizację oraz oświetlenie uliczne. Stanie tam też wiata autobusowa.

Podczas prac na skrzyżowaniu zlikwidowane zostanie istniejące obecnie w tym rejonie oświetlenie pulsarowe. Przeniesione będzie na ul. Starogardzką w rejon skrzyżowania z ul. Przemian.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: ZDiZ w Gdańsku

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.