Ulica Komuny Paryskiej w Jastrzębiu Zdroju zostanie przebudowana od skrzyżowania z ul. Ranoszka do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

- Modernizacja przede wszystkim wpłynie na poprawę komfortu jazdy, a jest to droga, która wyprowadza ruch w kierunku Skrzyszowa i Szotkowic. Zwiększy się też bezpieczeństwo pieszych, co ma duże znaczenie, bo przy ulicy znajdują się m.in. szkoła i ośrodek zdrowia - wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Obecnie trwa procedura przetargowa na przebudowę odcinka od zatoki autobusowej na ul. Ranoszka do zjazdu do szkoły. Przedmiot zamówienia obejmuje  ujednolicenie szerokości jezdni do 6 metrów wraz z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę istniejącego i budowę nowego chodnika, budowę nowej zatoki autobusowej w ciągu ul. Komuny Paryskiej oraz z przebudowę istniejących zatok w ciągu ul. Ranoszka. Przebudowane zostaną też istniejące zjazdy, skrzyżowania z ul. Ranoszka i Wyszyńskiego oraz z drogami dojazdowymi do posesji. Oprócz tego w zakres zadania wchodzi przebudowa istniejącej drogi dojazdowej do szkoły, budowa miejsc parkingowych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej i roboty teletechniczne. W budżecie miasta na przebudowę ulicy zabezpieczono 4 mln zł.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: UM Jastrzębie Zdrój

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.