Od czwartku (16 października) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Kopcińskiego, al. Rydza-Śmigłego, al. Piłsudskiego. Prace, które będą się tam odbywać, związane są z przebudową trasy W-Z. Podczas trwania robót na skrzyżowaniu cały czas utrzymana będzie przejezdność.

Z ruchu wyłączone zostaną skrajne pasy na trzech narożnikach: przy szpitalu im. Korczaka, przy kamienicy po stronie południowo-wschodniej oraz przy biurowcu WBK. Wygrodzenia rozpoczynać się będą ok. 100/200 metrów przed skrzyżowaniem. Nie będzie jednak likwidacji żadnej z relacji – nadal będzie można skręcać w każdą z ulic, ale z innego niż dotychczas pasa.

Jadąc z Widzewa w kierunku Retkini zawężenia rozpoczną się przed ul. Wydawniczą. Nie będzie można skręcić w ul. Wydawniczą. Zachowany zostanie jednak wyjazd w al. Piłsudskiego z ul. Wydawniczej.

Jadąc z południa na północ (w kierunku ul. Narutowicza) zawężenia zaczną obowiązywać na wysokości ul. Zbiorczej. Jadąc z Retkini na Widzew zawężenia rozpoczną się na wysokości szpitala im. Korczaka.

By zmniejszyć ruch na skrzyżowaniu od strony południowej Łodzi na ul. Rzgowskiej ustawione zostaną znaki dla kierowców przejeżdżających tranzytem przez miasto. Wskazywać one będą miejsca robót drogowych oraz objazd przez: Trasę Górną, al. Włókniarzy do ul. Zgierskiej (gdy zakończą się prace na ul. Inflanckiej także do tej ulicy).
Objazd do ul. Wydawniczej i do ul. Tuwima poprowadzony zostanie przez plac pod CH Tulipan.

W związku z pracami przesunięte zostaną trzy przystanki autobusowe. Zmienią się także trasy autobusów.

Prace wymagać będą czasowych wyłączeń z ruchu przejazdów rowerowych i fragmentów dróg rowerowych w obrębie skrzyżowania.

{gallery}stories/0_wiadomosci_drogowe/_zewnetrzne/zdit-lodz/trasa-w-z{/gallery}

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.