Do 29 czerwca można drogą elektroniczną przesyłać uwagi, wnioski i opinie dotyczące projektu przebudowy wschodniej części wiaduktu Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu (część zachodnia wiaduktu została zmodernizowana w latach 2007 - 2008).

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę i budowę wiaduktu drogowego wschodniego w ciągu drogi krajowej nr 5 (ul. Głogowska) nad linią kolejową Warszawa Zachodnia - Kunowice w rejonie stacji węzłowej Poznań Górczyn (km 309+155) oraz estakady dojazdowej z ul. Rakoniewickiej.

W zakresie inwestycji jest również budowa dojazdów do wiaduktu oraz estakady dojazdowej z ul. Rakoniewickiej, układu drogowego w rejonie ul. Rakoniewickiej oraz ekranów akustycznych. Inwestycja obejmie także wykonanie oświetlenia ulic, odwodnienia pasa drogowego, urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

Źródło: ZDM Poznań

Komentarze  
Gość
0 #1 Gość 2012-06-26 21:43
Jestem mieszkanką, która będzie oglądała ekrany akustyczne z okien swojego domu, a nie piękny widok na wiadukt Kosynierów Górczyńskich. Dlaczego zakładanie ekranów wbrew większości mieszkańców zostało zaakceptowane przez ZDM? Dalsza część ul Głogowskej ma większy hałas i oni nie będą mieli ekranów.
Dobrze zrobiona nawierzchnia drogi, tak jak jest obecnie, to najlepszy sposób na to, że można przy wiadukcie mieszkać bez oglądania ptaszków ekranowych.
Anna
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.