1 sierpnia spółka DTŚ SA ogłosiła przetarg na kolejny fragment (G2) Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Oferty można składać do 10 września.

Cała gliwicka część "średnicówki" będzie mierzyła około 8,3 km. Pierwszy jej odcinek (G1) za 244,6 mln zł zbuduje firma Skanska. Fragment o długości około 2,8 km sięgnie od granicy Zabrza do gliwickiej ulicy Kujawskiej. Mieści się na nim m.in. węzeł "średnicówki" z autostradą A1.

Odcinek G2 o łącznej długości około 5,4 km prowadzi m.in. 500-metrowym tunelem przez śródmieście, od skrzyżowania z drogą krajową nr 88 w rejonie ul. Portowej do ul. Kujawskiej, gdzie połączy się z G1.

Początek odcinka G2 wpisano w ślad istniejącej ul. Portowej. Od skrzyżowania z ul. Śliwki trasa pobiegnie pomiędzy terenami Fabryki Drutu, Zakładu Energetycznego, Centrum Onkologii w Gliwicach i terenem parku im. F. Chopina. Potem wkracza ona w pas terenu pomiędzy ulicami Dubois i Fredry. Trasa drogi pobiegnie dnem dawnego koryta kanału kłodnickiego. Przewidziano też budowę tunelu przebiegającego pod ulicami Zwycięstwa i Dworcowa. Wyprowadzona z tunelu DTŚ pobiegnie w wykopie do przejścia pod ul. Konarskiego. Koniec tego odcinka DTŚ będzie w rejonie ul. Baildona.

G2 zaprojektowano jako czteropasową ulicę z bezkolizyjnymi wjazdami i zjazdami. Inwestycja obejmie łącznie siedem bezkolizyjnych węzłów, powstanie jeden tunel, dwa mosty, siedem wiaduktów, trzy kładki technologiczne i długie odcinki ścian oporowych. Na znacznym odcinku - głównie w centrum miasta - "średnicówka" pobiegnie w wykopie.

Źródło: DTŚ SA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.