Rozpisany został przetarg na odnowę DW nr 548 w Dębowej Łące (powiat wąbrzeski). W ramach tej inwestycji skrzyżowanie z drogą lokalną na Jaworze będzie przebudowane na rondo. Zakończenie prac na trasie łączącej Brodnicę z Wąbrzeźnem zaplanowano jeszcze w tym roku.

Przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 w Dębowej Łące ruszy najprawdopodobniej w październiku.

- Z końcem września rozstrzygnięty zostanie przetarg na to zadanie. W miejscowości ułożony zostanie nowy asfalt, rozbudowane zostaną chodniki, a najważniejsze skrzyżowanie z drogą na Jaworze przebudowane zostanie na rondo. Droga wyposażona będzie w odwodnienie i oświetlenie. Dokładna wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. By wzmocnić konstrukcję jezdni w nawierzchnię wbudowana zostanie specjalna geosiatka – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. Chodniki zostaną zbudowane z estetycznej betonowej kostki. W projekcie uwzględniono także zjazdy na posesje. Wszystkie główne prace powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Droga wojewódzka nr 548, wraz z otwarciem autostrady A1 oraz węzła w Lisewie, staje się jedną z ważniejszych arterii w regionie. Umożliwia ona dojazd do trasy szybkiego ruchu z okolic Chełmna, Wąbrzeźna i Brodnicy.

Modernizacja odcinka przez Dębową Łąkę będzie uzupełnieniem większego zadania, które zostanie zrealizowane w najbliższych latach. Gotowa jest dokumentacja projektowej wraz z wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami na modernizację odcinka DW nr 548 Stolno-Wąbrzeźno.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.