Radom: na budowie obwodnicy południowej roboty idą pełną parąWiadukt na węźle u zbiegu obwodnicy południowej oraz trasy N-S w Radomiu rośnie jak na drożdżach. Pomiędzy przyczółkami pojawiła się już konstrukcja płyty głównej. Na innych odcinkach budowanej obwodnicy trwają zaawansowane roboty ziemne, w tym między innymi budowa kanalizacji.

Najbardziej widowiskowe prace trwają na osiedlu Południe, między ulicą Sycyńską a torami kolejowymi. Widać tam już doskonale kształt nowego wiaduktu. Robotnicy z firmy Mosty-Łódź pracują już przy betonowaniu konstrukcji płyty głównej. Od południowej strony kończy się też budowa nasypu, po którym kierowcy będą mogli z obwodnicy wjechać przez wiadukt i pojechać początkowym odcinkiem trasy N-S w kierunku końcówki ulicy Czarnoleskiej. Nasyp jeszcze nie został doprowadzony do przyczółka, ponieważ musi tam być zapewniony przejazd dla pojazdów budowy.

Na innych fragmentach budowanej obwodnicy południowej prowadzone są prace ziemne. Głęboki wykop obok ulicy Armii Krajowej nie powstał tylko na potrzeby budowy kanalizacji. Nowa trasa będzie tamtędy biegła właśnie w takim wąwozie. Dzięki temu mieszkańcy okolicznych bloków nie powinni narzekać na nadmierny hałas. Jezdnia w wykopie będzie przebiegała na odcinku od górki saneczkowej za blokami przy ulicy Osiedlowej prawie do końcówki ulicy Pola.

Budowa obwodnicy wkroczy niebawem na kolejne etapy. Jeszcze w czasie wakacji są zaplanowane kolejne zmiany organizacji ruchu w rejonie ulic Witkacego i Wiejskiej.

Źródło: MZDiK Radom

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.