W przyszłym roku w Białymstoku uruchomiona zostanie wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie około 300 rowerów w 30 stacjach w całym mieście.

Wypożyczenie roweru możliwe będzie po rejestracji na stronie internetowej lub w jednym z terminali na stacjach, w których informacje będą prezentowane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Rowery będą dostępne od marca do listopada, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pierwsze 20 minut korzystania z nich będzie bezpłatne. Za kolejne 40 minut trzeba będzie zapłacić 1 zł (kolejne godziny - 3 i 5 zł). Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej, którzy na swojej karcie będą mieli ważny bilet okresowy na strefę B, skorzystają ze zniżek.

Do końca sierpnia br. ogłoszony zostanie przetarg na zakup usługi polegającej na stworzeniu i obsłudze kompleksowego systemu roweru miejskiego (operator będzie właścicielem rowerów i stojaków, terminali, będzie odpowiedzialny za ich utrzymanie i konserwację, ubezpieczenie).

Do końca lipca na stronie internetowej www.bialystok.pl dostępna będzie mapa z proponowanymi, orientacyjnymi lokalizacjami stacji. Każdy może wyrazić swoją opinię o proponowanym miejscu głosując w przygotowanej ankiecie oraz wysyłając swoje uwagi i sugestie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: UM Białystok

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.