Do wszystkich gospodarstw domowych w Gdańsku trafi broszura „Rowerem bezpiecznie przez Gdańsk” zawierająca mapę tras rowerowych w Gdańsku, a także inne praktyczne informacje związane z komunikacją rowerową.

Ulotkę zachęcającą gdańszczan do przesiadki na rower przygotował Referat Mobilności Aktywnej gdańskiego magistratu w ramach projektu Mimosa Civitas Plus zajmującego się promowaniem mobilności i zrównoważonego transportu w mieście.

Broszura zawiera aktualną mapę tras i dróg rowerowych w Gdańsku (miasto może pochwalić się rekordową w skali kraju długością ścieżek dla rowerzystów - łącznie 454 km tras, 114 km dróg rowerowych i 340 km ulic uspokojonego ruchu). W broszurze znajdują się również:
- informacje o zmianach w Prawie o Ruchu Drogowym, w zakresie dotyczącym rowerzystów,
- informacje dotyczące działalności projektu Mimosa Civitas Plus,
- mity dotyczące ograniczenia prędkości do 30 km/h,
- informacje na temat strategii „Mobilny Gdańsk”.

Broszura to tylko jeden z elementów strategii mającej zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z rowerów nie tylko rekreacyjnie, ale również w codziennym życiu, np. w drodze do i z pracy. Badania dowodzą, że z roku na rok liczba aktywnych rowerzystów w Gdańsku wzrasta o około 20 proc.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.