W Sosnowcu rozpoczęły się prace modernizacyjne wiaduktu kolejowego przy ul. Piłsudskiego. W związku z tym 26 czerwca wprowadzona została nowa organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym.

W pierwszym etapie zamknięte zostały pasy wewnętrzne drogi. Zalecane jest zatem korzystanie z oznakowanych objazdów ulicami Mireckiego i Grota-Roweckiego. Zmiany dotyczą także ruchu tramwajowego. W godz. 20.00 – 4.00 oraz w weekendy (od piątku od godz. 20.00 do poniedziałku do godz. 4.00) ruch tramwajowy będzie wstrzymany. Podczas wyłączenia ruchu tramwajowego funkcjonować będzie komunikacja zastępcza. Jak poinformował KZK GOP ruch w dni robocze w godzinach 4:00 – 20:00 będzie prowadzony na dotychczasowych zasadach. Zmiany zaczną obowiązywać od piątku 28 czerwca

Zabytkowy wiadukt powstał w 1928 roku. Na początku XXI wieku miasto, korzystając z unijnych dotacji, w kilku etapach przebudowało drogę pod wiaduktem. Dobudowano m.in.: dwie jezdnie i dwa tunele dla pieszych znacznie rozładowując natężenie ruchu w tym newralgicznym miejscu miasta. Konstrukcja wiaduktu, który jest własnością kolei nie była jednak modernizowana.

Teraz zajmie się nim firma z Będzina w ramach projektu modernizacji trasy kolejowej Zawiercie – Katowice. Zakres prac przewiduje m.in.: . renowację, naprawę i wymianę uszkodzonych elementów wiaduktu, antykorozyjne zabezpieczenie stalowych przęsęł i podpór, a także montaż nowego oświetlenia pod wiaduktem.

Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.