Rozpoczęła się budowa trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich w Warszawie. Tory ułożone zostaną pomiędzy ul. Górczewską a Radiową, a tramwaje pojadą nową trasą jesienią.

Nowe torowisko o długości 2,6 km połączy trasę tramwajową na ul. Powstańców Śląskich prowadzącą do pętli Osiedle Górczewska z trasą prowadzącą ul. Radiową i Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo i dalej na Bielany. Trasa zostanie wybudowana w pasie dzielącym dwie jezdnie ul. Powstańców Śląskich. Kontrakt z wykonawcą obejmuje nie tylko budowę infrastruktury tramwajowej, ale także rozbudowę i przebudowę układu drogowego w ul. Powstańców Śląskich (odcinek od ul. Czumy do Pirenejskiej oraz rozbudowę ulicy na odcinku Wrocławska–Radiowa) i rozbudowę i przebudowę ul. Radiowej (odcinek od ul. Andyjskiej do Uniejowskiej).

Dziś (23 czerwca) około godziny 5 rano rozpoczęły się prace budowlane w terenie. Wyłączona z ruchu została zachodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. gen. T. Pełczyńskiego do ul. Pirenejskiej. Ruch został przełożony na jezdnię wschodnią (normalnie prowadzącą w kierunku Bielan). Utrzymany został wyjazd z ul. Dywizjonu 303 do ul. Powstańców Śląskich. Zamknięty został natomiast wylot ul. Hery – wyjazd z tej ulicy możliwy jest tylko do ul. Radiowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy sierpnia.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


 
Na tym etapie prac nie są planowane wyłączenia ruchu tramwajowego. W lipcu (26 lipca do 14 września) wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku od pętli Wola do pętli Osiedle Górczewska – przebudowywane będzie skrzyżowanie ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Potem, we wrześniu (od 15 września do 26 października) tramwaje nie będą jeździły od pętli Koło do pętli Nowe Bemowo i Boernerowo – wtedy prowadzone będą roboty na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Radiowej.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.