W tym tygodniu rozpoczną się prace na zakopiance (droga nr 7). Trzy miesiące (do końca listopada) potrwa naprawa osuwisk na zakopiance w Głogoczowie (powiat myślenicki). Likwidacja dwóch osuwisk, które powstały w 2010 roku, o długości 230 m i 67 m, będzie kosztowała prawie 1,5 mln zł netto.

W ramach remontu zlikwidowane zostanie 230-metrowe osuwisko zlokalizowane na węźle Głogoczów, na zjeździe z Bielska-Białej i Wadowic w stronę Krakowa. Drugie osuwisko jest umiejscowione przy drodze z Krakowa w kierunku na Zakopane.

W związku z likwidacją osuwisk konieczne będzie wprowadzanie na okres prac budowlanych zmian w organizacji ruchu. Dla kierowców poruszających się zakopianką będzie to oznaczało utrudnienia w ruchu w Głogoczowie. W rejonie 67-metrowego osuwiska obowiązywać będzie ograniczenie prędkości oraz zwężenie, spowodowane koniecznością zajęcia pobocza i części prasa ruchu. Natomiast na zjeździe z Bielska-Białej i Wadowic w stronę Krakowa na węźle Głogoczów konieczne będzie wprowadzenie w drugiej połowie września ruchu wahadłowego.

Prace zlecone przez krakowski oddział GDDKiA wykona firma Skanska.

Źródło: Skanska

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.