Na początku tygodnia w Rzeszowie oddano kierowcom Most Narutowicza, który w ciągu 8 miesięcy powstał w miejscu jednojezdniowej kładki nad Wisłokiem.

Nowy Most Narutowicza usprawni przejazd pomiędzy centrum miasta i al. Rejtana. Poprawi się również komfort jazdy oraz bezpieczeństwo  pieszych i kierowców. Obiekt to dwujezdniowy most, wyposażony w obustronne chodniki, oświetlenie i bariery ochronne.

Zakres prac obejmował też budowę dwóch murów oporowych na dojazdach od strony ulic Naruszewicza i Wierzbowej, adaptację dojazdów do mostu oraz przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną inwestycją.

Most jest szerszy niż poprzedni, ma też większą niż poprzednik nośność – 30 ton (klasa obciążenia „C”).

Charakterystycznym elementem nowego Mostu Narutowicza są nie tylko jego łukowe dźwigary, ale też kolorystyka. Most został wymalowany w kolorach tęczy. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska.JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: Skanska

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.