Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba ranna to tragiczny bilans silnych wiatrów, które od wczoraj wieją w województwie pomorskim.

Dziś przed godziną 8.00 w miejscowości Poraj na drodze nr 213 na samochód osobowy spadło drzewo. Śmierć poniosło trzech mężczyzn. Jedna z osób podróżujących samochodem została ranna.

Do godziny 10.30 pomorscy strażacy interweniowali około 180 razy. Głównym powodem wezwań były powalone drzewa oraz konary i gałęzie.

Według danych z godziny 10.30 Pomorskie Kuratorium Oświaty otrzymało informacje o 36 szkołach, które odwołały dziś zajęcia. Dla uczniów, którzy przyjdą lub zostaną dowiezieni przez rodziców, organizowana jest opieka.

Aktualna prognoza pogody od godz. 11.00  (6 grudnia) do godz. 7.30 (7 grudnia) przewiduje wiatr od 40 do 60 km/h, wieczorem w porywach do 90 km/h. W strefie nadmorskiej wiatr od 60 km/h do 80 km/h w porywach do 120 km/h, wieczorem w porywach do 100 km/h, zachodni i północno zachodni.

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.