Połączenie środowisk drogowych i włączenie w proces tworzenia dróg studentów – to główne założenia konferencji „Przyszłość dróg zależy od Ciebie – nie myśl szablonowo”, która odbędzie się w Kielcach 22 maja br. w ramach XIX Targów Budownictwa Drogowego.

Konferencja będzie podzielona na dwie części – konkursową, skierowaną do studentów i problemową, przeznaczoną dla przedstawicieli architektów i inżynierów.

W części pierwszej odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu dla studentów politechnik.

"Daj młodemu człowiekowi mapę do Nieba, a odda Ci ją jutro.........poprawioną". Cytat z dzieła Fiodora Dostojewskiego "Bracia Karamazow" doskonale obrazuje ideę konkursu skierowanego do studentów. Celem konkursu jest aktywizacja studentów w działalność rozwojową skutkującą opracowaniem nowych technologii w branży drogowej. Konkurs polega na nowym zastosowaniu i nowatorskim spojrzeniu na produkty już funkcjonujące na rynku branży drogowej (takie jak asfalt, kruszywo czy materiały z recyklingu). Oceniając projekty jury będzie premiować strategię rozwoju i szansę powodzenia przedsięwzięcia, ważnym punktem będzie również ocena strony ekonomicznej, innowacyjność, zaspokojenie potrzeb rynkowych, a także forma prezentacji. Dodatkowe punkty będzie można uzyskać za rozwiązania ekologiczne.

W drugiej części konferencji odbędzie się debata „Inżynier a architekt w trakcie, której poruszany będzie temat zmiany wizerunku polskich dróg.

Zaproszeni prelegenci będą starali się odpowiedzieć na pytanie: Czy istnieje możliwość poprawienia sposobu budowania dróg, zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym?

Celem debaty jest pokazanie dwóch różnych podejść do jednego zagadnienia. Chcemy tą dyskusją dać impuls do prowadzenia dialogu na płaszczyźnie architekt-inżynier, który od dawna powinien być w toku.

Ze szczegółami konkursu i samej konferencji można zapoznać się na www.bll-gdynia.pl.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.