Szczecin: wraca trójkaW Szczecinie od 22 września tramwaje linii 3 wracają na trasę do Lasu Arkońskiego. Powrót trójki na stałą trasę zbiega się z Europejskim Dniem Bez Samochodu i obchodami 115 – lecia uruchomienia tramwaju elektrycznego w Szczecinie.

Każdy pasażer spragniony przejazdu tramwajem do Lasu Arkońskiego będzie wybrać się w podróż za darmo. Tego dnia komunikacja miejska w całym Szczecinie będzie bezpłatna. W ramach święta komunikacji „na trójkę” wyjedzie historyczny skład tramwajów typu N.

Ostatni raz „trójka” do Lasku Arkońskiego pojechała pod koniec marca 2011 r. W tym czasie w ramach inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej zmodernizowane zostały ul. Niemierzyńska i Arkońska oraz fragment ul. Krasińskiego (pomiędzy al. Wyzwolenia a ul. Niemcewicza) oraz część al. Wyzwolenia. Zakres prac obejmował także wymianę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej. Spółka Tramwaje Szczecińskie zmodernizowała także pętlę w Lasku Arkońskim.

W ramach budowy V odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej wybudowany został nowy wiadukt kolejowy. Przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Papieża Pawła VI i ul. Wszystkich Świętych.

Powrót na trasę linii 3 będzie równoznaczny z likwidacją zastępczej linii autobusowej 803. Linia 80 kursować będzie w obu kierunkach ul. Arkońską. Ruch samochodów na ul. Arkońskiej w dalszym ciągu będzie odbywał się w jedną stronę w kierunku ul. Wszystkich Świętych. Ulica Niemierzyńska w dalszym ciągu będzie niedostępna dla samochodów. W przyszłym tygodniu planowane jest uruchomienie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego z ul. Niemierzyńską i Niemcewicza a także ul. Arkońskiej z Obwodnicą Śródmiejską.

Źródło: Urząd Miasta Szczecin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.