Dziś (16.08) i jutro (17.08) estakada Żółkiewskiego zostanie udostępniona do zwiedzania mieszkańcom. To pierwszy obiekt inżynierski, który powstał w ramach zadania pn. „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.

Estakada Żółkiewskiego nad placem Daszyńskiego liczy 300 metrów długości i ponad 10 metrów szerokości. Do jej wybudowania zużyto ponad 700 ton stali zbrojeniowej, ponad 3 tysiące m3 betonu konstrukcyjnego i zamontowano łącznie 367 ton konstrukcji stalowej.

– Dlatego warto ten obiekt zobaczyć z bliska. Możliwość przejścia po estakadzie to nie lada gradka, ponieważ na tym elemencie trasy będzie odbywał się tylko ruch samochodów. Drzwi otwarte na estakadzie to tak naprawdę jedyna i ostatnia szansa na przejście po obiekcie - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

W piątek estakada dla zwiedzających zostanie udostępniona w godzinach od 15.00 do 18.00, natomiast w sobotę od godziny 11.00 do 16.30. Na wszystkich zainteresowanych przedstawiciele MZD i firmy Strabag  czekają na ul. Żółkiewskiego na wysokości ZDZ, koło budynku Liceum Menedżerskiego, w pobliżu stacji benzynowej PKN Orlen. Wejście na estakadę, ze względów bezpieczeństwa, będzie odbywało się w grupach 30-osobowych. Organizatorzy przewidują wejście na obiekt, co pół godziny.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.