Rozpoczął się montaż 54 słupów, na których oparty będzie dach przystanku przesiadkowego Piotrkowska Centrum w Łodzi.

Pomalowane na biało, stalowe słupy przyjeżdżają z wytwórni w Bydgoszczy i są przykręcane potężnymi śrubami do specjalnych betonowych kotew, wylanych wcześniej na całej powierzchni przystanku. Na każdym z nich oparte zostaną łuki, które utworzą sklepienie pokryte kolorowym dachem. Wszystkie słupy mają stanąć do końca września, później rozpocznie się montaż łuków i samego dachu, do którego w najwyższym miejscu będzie od ziemi 12 metrów.

Dach nad peronami będzie mieć aż 100 metrów długości i 33 metry szerokości. Pokrycie dachu to kolorowe i częściowo przezroczyste tafle specjalnej membrany z tworzywa sztucznego. Dzięki nim stojący pod wiatą podróżni będą mieć nad głowami coś w rodzaju witrażu. Cały obiekt w nocy będzie podświetlony. Strumienie światła skierowane będą do góry i w dół.

Oprócz wartości estetycznych, przystanek będzie przede wszystkim bardzo funkcjonalny. To w tym miejscu łodzianie będą się przesiadać w komfortowych warunkach między tramwajami kursującymi w kierunkach północ-południe oraz wschód-zachód. Zadaszenie ochroni pasażerów przed deszczem czy śniegiem. Składy podjeżdżać będą na cztery równoległe torowiska przystosowane do osób niepełnosprawnych, a obok peronów znajdą się między innymi biletomaty. W sumie przy czterech peronach zatrzymywać się będzie mogło jednocześnie osiem składów.

{gallery}stories/0_wiadomosci_drogowe/_zewnetrzne/zdit-lodz/slupy{/gallery}

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.