W Piotrkowie Trybunalskim trwają intensywne prace przy modernizacji ulic Rycerskiej i Rwańskiej. Robotnicy wykonują prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej w obu ulicach.

- W przypadku ulicy Rycerskiej remontujemy cały kanał sanitarny łącznie z wymianą przyłączy, natomiast na ulicy Rwańskiej modernizujemy kanalizację deszczową. W obu ulicach wymieniony zostanie także wodociąg – wyjaśniają pracownicy firmy PEUK, która wykonuje obie inwestycje.

Po zakończeniu wszystkich prac ziemnych na teren obu inwestycji wkroczą drogowcy, którzy na obu ulicach położą kostkę oraz płyty granitowe. Przebudowane zostanie także oświetlenie. Podobnie jak na pozostałych uliczkach Starego Miasta, pojawią się elementy małej architektury - stylowe latarnie oraz stalowo-żeliwne kosze uliczne. Na ulicy Rycerskiej dodatkowo zasadzona będzie zieleń. Zakończenie obu inwestycji planowane jest jesienią.

Modernizacja ulic Rwańskiej i Rycerskiej realizowana jest w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 18,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.