Szczeciński oddział GDDKiA informuje, że podczas szczytów ruchu w wakacyjne weekendy na węźle Rzęśnica będzie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu i ręczne kierowanie ruchem przez policję. Z lewego pasa ruchu będzie można również zjechać w prawo w kierunku Świnoujścia (będzie on służył do jazdy na wprost i w prawo). Dwa pasy ruchu będą również dostępne na łącznicy prowadzącej do wiaduktu na węźle, przy czym lewy pas ruchu będzie miał szerokość ograniczoną do 2,5 m.

Zmiany te mają na celu ograniczenie korków, które w każdy wakacyjne weekendy przed węzłem Rześnica sięgają wielu kilometrów. Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzana wyłącznie w okresach wzmożonego ruchu pojazdów. Po zakończeniu ręcznego kierowania ruchem znaki tymczasowej organizacji ruchu będą obracane, a nakładki magnetyczne na istniejących znakach zdejmowane. Jeżeli przed węzłem nie będzie widocznych żółtych tablic i funkcjonariuszy policji, należy jechać zgodnie ze stałą organizacją ruchu, czyli w stronę Świnoujścia tylko z prawego pasa ruchu.

***

Węzeł Rzęśnica łączy drogę S3 z drogą wojewódzką nr 142, został wybudowany w pod koniec lat 30 ubiegłego wieku i przebudowany w latach 70, dostosowany jest do innego przebiegu głównego potoku ruchu. Z tego względu wszystkie pojazdy jadące obecną główną trasą (S3/S6) w kierunku na morze muszą zjechać na jeden pas ruchu (prawy) i następnie po pokonaniu ostrego łuku wiaduktem przejechać nad drogą wojewódzką nr 142. W weekendy wakacyjne trasę tą pokonuje nawet ponad 50 tys. pojazdów na dobę, przy takim natężeniu ruchu istniejący układ komunikacyjny staje się niewydolny. W efekcie korki na jezdni w kierunku nad morze mogą sięgać do węzła Szczecin Podjuchy na autostradzie A6. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu i ręcznego kierowania ruchem przez policję powinno zmniejszyć występujące na tym odcinku utrudnienia.

Źródło: GDDKiA O/Szczecin

 

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.