Od poniedziałku 26 sierpnia tramwaje będą jeździły po odbudowanym torowisku na Rondzie ONZ. W sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) nowe torowisko na rondzie będzie łączone z torowiskiem w al. Jana Pawła II. Wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów al. Jana Pawła II, ul. T. Chałubińskiego i al. Niepodległości na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Nowowiejskiej.

Pod Rondem ONZ znajduje się olbrzymia budowla – na powierzchni widoczne są jedynie klatki schodowe i szyby wind, ale pod rondem są korytarze, perony, pomieszczenia techniczne przyszłej stacji Rondo ONZ centralnego odcinka II linii metra. Plac budowy na rondzie zmienia się już w nową ulicę. Odbudowana została jezdnia w kierunku Żoliborza, trwają ostatnie prace przy odbudowie torowiska tramwajowego.

Dziś tory tramwajowe i jezdnia al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa wielkim łukiem omijają teren budowy. Na środku, obok nowej jezdni, widać nowe tory, które prowadzą na wprost al. Jana Pawła II. Torowisko zbudowane jest w nowoczesnej, bezpodsypkowej technologii; są także rozjazdy, które połączą tory w al. Jana Pawła II z torami w nowej ul. Prostej (Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na modernizację tej ulicy). Od poniedziałku 26 sierpnia tramwaje będą jeździły po nowym, wyprostowanym torowisku. W kolejnym etapie odbudowy Ronda ONZ na swoje miejsce powróci jezdnia al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa. 

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.