Most w Kwidzynie zostanie udostępniony kierowcom do końca tego tygodnia. Przeprawa połączy dwa duże regiony województwa pomorskiego – Kociewie z Powiślem. Dotychczas w pobliżu funkcjonowała jedynie przeprawa promowa, której funkcjonowanie było ograniczone ze względów pogodowo-hydrologicznych. Nowa przeprawa połączy oba brzegi Wisły i zapewni szybki i bezpieczny przejazd między drogami krajowymi nr 55 i 91.

Kwidzyn zyska połączenie przez drogę krajową nr 91 i wojewódzką 231 z autostradą A1. Most jest najdłuższą konstrukcją typu extradosed w Europie (dłuższe są jedynie w Japonii). Ma długość 808 m i nowoczesną sylwetkę. Dodatkowym atutem tego typu konstrukcji jest zminimalizowanie ingerencji w środowisko, co ma olbrzymie znaczenie ze względu na Wisłę, która stanowi obszar ochronny w ramach sieci Natura 2000. W ramach inwestycji powstały estakady dojazdowe na międzywalu, dwa mniejsze mosty na rzekach Strudze Młyńskiej i Liwie, a także mniejsze obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt.

Filmy i wizualizacje:

http://www.youtube.com/watch?v=ExE4XdhIlGo&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=yuzUDbwvjSI&feature=youtu.be

Źródła:  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, www.mostkwidzyn.com.pl,

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.