Od 28 czerwca w rozkładach jazdy wrocławskiej komunikacji miejskiej będą oznaczone wszystkie kursy pojazdów niskopodłogowych, zarówno autobusów, jak i tramwajów. Zmiana wejdzie w życie razem z wakacyjnymi rozkładami. Ma to ułatwić podróżowanie osobom niepełnosprawnym, starszym i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Do tej pory pasażerowie mogli zobaczyć na rozkładzie jazdy tylko kursy autobusów niskopodłogowych. Brakowało jednak takich informacji o tramwajach. Teraz oglądając rozkład będą wiedzieć, kiedy na przystanek przyjedzie również niskopodłogowy tramwaj.
 
- To świetna wiadomość, od dawna rozmawiałem w imieniu środowiska osób niepełnosprawnych w tej sprawie. Podróżowanie tramwajami było ograniczone, bo nigdy nie wiedzieliśmy, jaki typ pojazdu podjedzie na przystanek. Jedynie na liniach 31, 32 i 33 było to jasne, bo tam jeżdżą same niskopodłogowe – mówi  Bartłomiej Skrzyński, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych w UM Wrocław.

Trudność z oznaczeniem tramwajów polegała na tym, że tych z niską podłogą jest we Wrocławiu jeszcze ciągle mało. Stanowią zaledwie 20% wszystkich składów tramwajowych. Inaczej jest z autobusami.

- W tej chwili już większość posiada niską podłogę. Jak przyjadą do nas nowe niskopodłogowe solarisy to wszystkie nasze autobusy będą już niskopodłogowe – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.

Oprócz tego, że od wakacji kursy tramwajów i autobusów będą odpowiednio oznaczone w rozkładach jazdy, można to sprawdzić również w mobilnej aplikacji iMPK, która pokazuje pozycje pojazdów MPK. Dzięki temu stojąc na przystanku, czy planując podróż już na telefonie można podejrzeć, jaki typ pojazdu do nas jedzie. Aplikacja pokazuje każdy typ pojazdu razem ze zdjęciem i informacją, czy jest to pojazd niskopodłogowy czy nie.

Źródło: UM Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.