Na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwają prace przy realizacji kompleksowego programu zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat (PPO). Dotychczas poszerzony został PPO w Mysłowicach oraz Balicach. Ostatnim etapem tego projektu jest wymiana urządzeń poboru opłat. W poniedziałek (7 października) w Mysłowicach rozpoczną się prace zasadnicze w tym zakresie.

Zakończenie pierwszej fazy tej wymiany, która umożliwi wprowadzenie nowych metod płatności m.in. przy pomocy kart zbliżeniowych, flotowych, paliwowych, zaplanowano na koniec czerwca 2014 r.

Od 7 października br. w północnej części Placu Poboru Opłat w Mysłowicach, w kierunku Katowic, będą prowadzone prace związane z wymianą urządzeń, na dwóch dobudowanych w ubiegłym roku, obecnie wyłączonych z ruchu pasach. Ze względu na lokalizację planowanych prac, ich przebieg nie wpłynie znacząco na płynność przejazdu przez PPO. W czasie trwania robót, dotychczas czynne stanowiska do obsługi pojazdów, będą nadal funkcjonować, choć mogą pojawić się chwilowe ograniczenia w ruchu na PPO poza godzinami szczytu.

Na czas trwania prac nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach, konieczne do zabezpieczenia prowadzonych robót. Od 7 października do 14 grudnia br. dwa nowo wybudowane pasy zostaną oddzielone od reszty betonowymi barierami. 14 października br. na pięć kolejnych dni zostanie zamknięty skrajny prawy pas, dedykowany pojazdom ponadnormatywnym, a od 20 października do 16 listopada br. linia ta może być czasowo wyłączana z ruchu. Następnie od 21 do 26 października br. zamknięty zostanie pas nr 14, na którym w okresie od 27 października do 16 listopada br. mogą występować chwilowe wyłączenia z ruchu. Terminy lub zakres tymczasowej organizacji mogą ulec niewielkim zmianom w zależności od postępu prac.

Uruchomienie do regularnego użytku linii, na których w poniedziałek rozpoczną się prace, nastąpi do końca bieżącego roku. Po zakończeniu okresu zimowego, analogiczne prace wykonywane będą sukcesywnie na kolejnych pasach poboru opłat.

Źródło: SAM

Komentarze  
Jotgie
0 #1 Jotgie 2013-10-07 19:29
Nie jestem fachowcem, ale według mnie to wymiana paru skrzyneczek i doprawdy nie rozmumiem, dlaczego to trwa tak długo?
A swoją drogą w zeszłym roku dobudowano dwa pasy to nie można było od razu zamontować tych urządzeń?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.