Zakończył się pierwszy etap prac zespołu roboczego ds. umów na prace projektowe, powołanego przez GDDKiA i przedstawicieli branży budowlanej (SIDIR, PZPB, ZDBU, OIGD). Zespół zaktualizował pierwszą wzorcową umowę na prace projektowe (dla etapu projektu budowlanego i wykonawczego).

Opublikowanie projektu umowy jest początkiem następnego etapu prac. Za około miesiąc rozpocznie się analiza i ewentualne wprowadzenie zgłoszonych uwag (19 listopada - 3 grudnia), a 12 grudnia odbędzie się spotkanie zespołu ds. umów na projektowanie.

GDDKiA poddaje opiniowaniu również propozycje Pozacenowych Kryteriów Wyboru projektanta [PKW], które uznaje jako wstępne i wymagające dyskusji.

Uwagi do przedłożonego materiału można zgłaszać do 19 listopada br. w formie specjalnej tabeli uwag (w części VII. Dokumenty dla systemu tradycyjnego) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.