W tym tygodniu nastąpi otwarcie ofert w trzech kolejnych przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na tzw. zadania jednoroczne, czyli przebudowy dróg, które są finansowane z budżetu województwa i dotacji lokalnych samorządów.

Chodzi o przebudowę drogi nr 175 na odcinku Poźrzadło-Kalisz Pomorski, budowę ronda w miejscowości Świerzno w powiecie kamieńskim i przebudowę drogi nr 122 w Parnicy w powiecie gryfińskim.

W tym roku w ramach zadań jednorocznych, przebudowanych zostanie łącznie blisko 35 km dróg wojewódzkich. W budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 24,5 mln zł. Będą to między innymi - 3,5 km odcinek drogi nr 126 Smolnica - Dębno w powiecie myśliborskim, blisko 3-kilometrowy odcinek DW nr 152 Świdwin – Połczyn Zdrój, 2-kilometrowy odcinek DW nr 172 Barwice - Radacz w powiecie szczecineckim.

W ramach zaplanowanych na ten rok, 25 zadań, powstanie również 5 nowych rond - w Białogardzie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 163 i 166, w Świerznie w powiecie kamieńskim (DW nr 103), na skrzyżowaniu ul. Segala i Wojska Polskiego w Łobzie (DW nr 151), na skrzyżowaniu ul Broniewskiego z drogami gminnymi w Stargardzie Szczecińskim (DW nr 106) i w Maszewie w powiecie goleniowskim na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 106 i 113.

Dotacje samorządów na zadania jednoroczne wyniosą w tym roku blisko 3 mln złotych. Najwięcej (1,5 miliona) przekaże Stargard Szczeciński. W zadaniach partycypować finansowo będą również Świdwin, Białogard, Łobez i Czaplinek.

Od 2008 r., od kiedy ZZDW prowadzi program zadań jednorocznych przebudowano 345 km dróg, a wartość tych inwestycji wyniosła 160 mln zł.

Źródło: Zachodniopomorski ZDW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.