Zachodniopomorski Zarząd Dróg wojewódzkich przygotowuje dwa przetargi na obiekty mostowe. Chodzi o most przez rzekę Radew w Rosnowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 168 i wiadukt w Chomętowie w gminie Trzebiatów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 103.

Rosnowski most powstał w latach 60. minionego wieku. Stary obiekt jest nienormatywny pod względem nośności i szerokości. Jest również mocno wyeksploatowany, stąd decyzja o jego rozbiórce i budowie nowego mostu.

Dzięki poszerzeniu mostu do ponad 11 metrów poprawią się warunki ruchu na drodze nr 168. Nową konstrukcję o długości ponad 24 m będą stanowiły prefabrykowane belki strunobetonowe. Projekt przewiduje ponadto wykonanie elementów odwodnienia mostu i dojazdów. W czasie prac budowlanych kierowcy będą korzystać z objazdu po moście tymczasowym.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Ceglany wiadukt w Chomętowie zostanie natomiast zlikwidowany. Obiekt o szerokości blisko 8,5 m i długości 16 m wzniesiono nad nieczynną już dziś linią kolejową. Likwidacja połączenia kolejowego sprawiła, że utrzymywanie obiektu i jego remonty straciły uzasadnienie ekonomiczne. Zgodnie z projektem część elementów wiaduktu zostanie zdemontowana, a przestrzeń pod wiaduktem zasypana. W tym miejscu, w czasie prac budowlanych nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu.Przetargi na rozbiórkę starych i budowę nowego mostu w Rosnowie zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale tego roku. Obie inwestycje powinny zostać zakończone do końca roku.

Źródło: Zachodniopomorski ZDW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.