Już od ponad dwóch tygodni kierowcy mogą korzystać z długo wyczekiwanej obwodnicy Augustowa. Jednak wciąż część z nich wybiera drogę przez miasto. Zdarza się, że w ciągu godziny przez Augustów przejeżdża nawet 40 ciężarówek.

Rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski tłumaczy, że trudno było przypuszczać, iż mając gotową, bezpłatną obwodnicę, zapewniającą szybki i płynny ruch, kierowcy pojazdów ciężkich jadących tranzytem będą mimo wszystko usiłowali jechać przez miasto, gdzie mają do pokonania 3 ronda i 4 sygnalizacje świetlne.

Dlatego GDDKiA w ciągu kilkunastu dni chce na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Suwałkami a Augustowem ustawić znaki ograniczające tonaż ciężarówek, które mogą wjechać do miasta.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.