IMG 0492Bydgoszcz otrzyma 30 mln zł na dofinansowanie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Trwają tam już zaawansowane prace budowlane.

Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 36 mln zł. Bydgoszcz starała się o pozyskanie maksymalnego, 85-procentowego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Inwestycja zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe. Nad ul. Jana Pawła II budowany jest już wiadukt. Trwają roboty związane z przygotowaniem jego fundamentów. Zaawansowane prace toczą się też przy skrzyżowaniu z Magnuszewską, które zmienia się w rondo. Zdecydowanie poprawi ono bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Poza tym znacznie łatwiej będzie wjechać na ul. Glinki z podporządkowanych do tej pory ulic Magnuszewskiej i Rozłogi. Na rondzie gotowa jest podbudowa, a jego zarys wyznaczają krawężniki. Wykonano też część prac brukarskich. Nowa jezdnia powstaje też na ul. Glinki na odcinku od Magnuszewskiej do Boya-Żeleńskiego. Prace ziemne prowadzone są  dalej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Ujejskiego.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.