edroga043Otwarcie autostrady A1 jest bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców miasta inwestycją. To nie tylko autostrada, ale przede wszystkim wschodnia obwodnica miasta, dzięki której uda się wyprowadzić ruch tranzytowy z Łodzi i z takich ulic jak: Strykowska, Palki, Kopcińskiego, Rydza-Śmigłego, Rzgowska, Zgierska, Włókniarz czy Jana Pawła II.

Dojazdy do autostradGdy w innych miastach otwierano obwodnice, to ruch w nich spadał o 20 procent. W Łodzi ten wynik może być jeszcze większy, ale najbardziej odczuwalne będzie wyprowadzenie z Łodzi pojazdów ciężarowych. To one najbardziej blokują miasto, wpływają na korki przy rodzie Solidarności lub przy skrzyżowaniu Marszałków. Jeden tir zajmuje tyle miejsca co 4-5 aut osobowych.

Mieszkańcy Łodzi z każdego jej miejsca będą mieć łatwy dostęp do autostrady, bo wokół miasta znajduje się 5 węzłów. Stryków, Brzeziny, Łódź Wschód, Łódź Górna, Łódź Południe. Dwa z tych węzłów znajdują się jeszcze na terenie miasta: węzeł Łódź Wschód na ul. Rokicińskiej i węzeł Łódź Brzeziny przy ul. Brzezińskiej. Łodzianie dojadą tam z centrum w zaledwie 15 minut.

 

01. Brzeziny02. Łódź Wschód03. Łódź Górna04. Łódź Południe05. Tuszyn

Trwa przygotowywanie projektów i niezbędnej dokumentacji do budowy kolejnych dojazdów do A1 – obwodnicy Nowosolnej oraz Trasy Górna odcinek III. Oba projekty powinny być gotowe nie później niż wiosną przyszłego roku.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.