Autostrada A1 jednak za prywatne pieniądzeZamiast budżetu za inwestycje mogą zapłacić prywatni inwestorzy, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad nie wyklucza zmiany sposobu finansowania centralnego odcinka trasy A1.

180-kilometrowy odcinek A1 miał zaprojektować i zbudować prywatny koncesjonariusz, spółka Autostrada Południe, któremu nie udało się jednak zgromadzić odpowiednich funduszy. Autostrada miała więc powstać za pieniądze z budżetu. Jednak w ubiegłym tygodniu Lech Witecki zapowiedział, że zostaną ogłoszone przetargi jedynie na zaprojektowanie A1 z Tuszyna do Pyrzowic, na razie bez wyboru wykonawcy.

Więcej: Maciej Szczepaniuk, Dziennik Gazeta Prawna z 2010-06-07

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.