edroga181Otwarto oferty w przetargu na budowę autostrady A1 na odcinku I pomiędzy węzłem Woźniki i węzłem Pyrzowice. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka A1 o długości około 15 km z nawierzchni betonowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Termin realizacji zadania wynosi 30 miesięcy od daty podpisania umowy.

Do drugiego etapu przetargu zostało zakwalifikowanych dwudziestu wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu. Kryterium oceny ofert w drugim etapie była cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Chętni do budowy odcinka I pomiędzy węzłem Woźniki i węzłem Pyrzowice złożyli 11 ofert. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. i Strabag Sp. z o.o. w wysokości 609,5 mln zł. Najdrożej swoje usługi wyceniła Mota Engil Central Europe (765,3 mln zł). Budżet inwestora wynosi natomiast 843,5 mln zł.

To postępowanie jest jednym z czterech przeprowadzanych dla odcinka autostrady A1 Rząsawa – Pyrzowice.

Najbliższe otwarcie, dla odcinka H od węzła Zawodzie do węzła Woźniki, nastąpi 20 lutego. Dla odcinków G, od węzła Blachownia do węzła Zawodzie i F, od węzła Rząsawa do węzła Blachownia, termin składania ofert został wyznaczony w marcu br.

A1 Slask

***

Wybudowanie A1 z Rząsawy do Pyrzowic, o łącznej długości około 57 km, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w województwie łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: GDDKiA O/Katowice

Komentarze  
Torpeda
0 #1 Torpeda 2015-03-05 10:43
Budujemy w XXI wieku w Polsce Autostrady, które swoją przepustowością byłyby świetne w latach 80' i może jeszcze na początku 90'. Teraz absolutne minimum to trzy pasy ruchu w jednym kierunku
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.