IMG 0024Takiego dialogu jak podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa w Kielcach nie ma nigdzie indziej. W czasie wystawy, która odbyła się od 31 maja do 2 czerwca w Targach Kielce rozmawiano o kierunkach rozwoju sektora drogownictwa w Polsce i Europie. Udział w wydarzeniu wzięli między innymi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wiceminister Jerzy Szmit oraz marszałek senatu Stanisław Karczewski. Doskonałą oprawą do wymiany poglądów były nowoczesne maszyny, innowacyjne rozwiązania i pokazy dynamiczne.

Targi AUTOSTRADA – POLSKA po raz kolejny przypieczętowały pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Na powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych prezentowano produkty ponad 471 firm z 21 krajów świata. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich państw takich jak Niemcy, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Korea, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Włochy. Bogaty wachlarz produktów i usług oferowała także duża grupa firm z Europy Wschodniej – z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Wystawę odwiedziło 14 tysięcy zwiedzających.

Otwarcie targówTargi docenione
"Jeżeli ktoś jest nieobecny na targach AUTOSTRADA–POLSKA w Kielcach to nie istnieje dla branży” – cytatem Wojciecha Malusiego otworzył targi minister Andrzej Adamczyk. To był dopiero początek wielu pochwał.

- Odbieram targi AUTOSTRADA–POLSKA jako jedno z najważniejszych zjawisk w branży w naszym kraju. Po raz kolejny, zorganizowane z rozmachem oraz przede wszystkim profesjonalnie – wręcz na najwyższym światowym poziomie, tworzą miejsce spotkań i dialogu wszystkich podmiotów realizujących inwestycje komunikacyjne. Życzę organizatorom kolejnych takich przedsięwzięć. Niech dzięki Wam będzie o Polsce głośno w Europie i na wszystkich innych kontynentach” – powiedział minister infrastruktury i budownictwa. Wystawa spotkała się również z uznaniem Jerzego Szmita oraz Stanisława Karczewskiego. Rangę wydarzenia niejednokrotnie podkreślali też przedstawiciele najważniejszych branżowych instytucji.

Rozmowy nielimitowane
Podczas targów AUTOSTRADA–POLSKA 2016 obyła się debata „Dialog się opłaca – od Białej Księgi Branży Drogowej do optymalizacji budowy dróg”. W czasie wydarzenia przedstawiono propozycje do konsultowanego przez resort infrastruktury i budownictwa projektu rozbudowy dróg w Polsce. W programie wystawy znalazły się również takie konferencje jak „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, Problemy parkingowe obszarów zurbanizowanych”, „Uwolnienie stawek za parkowanie – optymalizacja wykorzystania przestrzeni publicznej czy drenowanie kieszeni kierowców?” oraz konferencja „Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych 2016”. Po raz piąty w ramach targów odbył się Salon Kruszyw, którego tegoroczna tematyka koncentrowała się wokół rozjaśniania nawierzchni.

Z mediami za pan brat
W tym roku debiutującym wydarzeniem był organizowany w przededniu targów - Press Day. Podczas spotkania z mediami zaprezentowało się kilkadziesiąt firm, w tym: KH-KIPPER, SAFEROAD, FULL Maszyny Budowlane, HILTI, MSR Traffic, FMCG Trade, Mercedes-Benz Polska, ELKON, Makrum Project Management, Groeneveld Polska, LINTEC Germany, Nordkalk, Hydrotech Sort Gliwice oraz Mechanical Plants Wiromet.
Ponadto, podczas trzech dni targowych w Biurze Prasowym Targów Kielce akredytowało się 110 dziennikarzy.

IMG 3882Najlepsi z najlepszych
Przez trzy dni trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego rywalizowali najlepsi operatorzy sprzętu budowlanego. Swoje umiejętności prezentowali w dwóch konkurencjach zawodów BIG BAU MASTER. W każdej kategorii przeprowadzane było jedno zadanie sprawnościowe, oceniane i punktowane przez komisję sędziowską. - Pierwszy raz brałem udział w jakimkolwiek konkursie – mówił po dekoracji triumfator w konkurencji koparko-ładowarką Tomasz Richert – odwiedziłem stronę Targów Kielce, zobaczyłem że są takie zawody i przyjechałem. Pracuję na bardzo podobnym sprzęcie dlatego miałem wszystko pod kontrola i udało się wygrać.

Organizatorem wydarzenia, które już na stałe wpisało się w program targów AUTOSTRADA–POLSKA, są Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR” przy współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Ośrodkiem Szkolenia "Białecki" oraz Państwową Inspekcją Pracy.

IMG 0102IMG 0141IMG 3744IMG 9704
Wielki off road
Obok biznesowych spotkań i konferencji związanych z branżą budownictwa drogowego swoje miejsce znalazły również pokazy dynamiczne ciężkiego sprzętu. Na terenie wokół hal wystawienniczych sprzęt prezentowały takie firmy jak ASCO, EQUIPMENT, BERGERAT, MONNOYER i MANITOU POLSKA. Możliwość jazdy testowej oferowała również firma KH-KIPPER. Na specjalnie przygotowanym terenie prezentowały się najnowsze koparki, wywrotki i ładowarki. Miłośnicy motoryzacji mogli również przetestować najnowsze modele marki Nissan.

Równocześnie z targami AUTOSTRADA–POLSKA odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA, XII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO–TIL oraz II Salon Europarking.

podziekowania Autostrada internet

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.