contentmap_plugin

budowa 03Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zapowiedział zaproszenie do drugiego etapu wykonawców zainteresowanych budową drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk.

Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosi wykonawców do składania ofert na cztery odcinki realizacyjne od Napierek do Płońska, o łącznej długości 71 km. Umowy na realizację zostaną podpisane w połowie przyszłego roku.

Zadanie podzielono na cztery odcinki realizacyjne:
- Napierki - Mława (ok. 14 km),
- Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km),
- Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km),
- Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km).

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w drugim kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w czwartym kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w budowie znajduje się 61,7 km drogi ekspresowej S7. Są to odcinki: Miłomłyn – Olsztynek oraz Nidzica – Napierki. Po zakończeniu tych inwestycji w 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie miał klasę S.

Poza tym na Warmii i Mazurach trwa budowa drogi ekspresowej S51 Olsztyn – Olsztynek (13,3 km) oraz obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr 16 (Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe; 10 km) i S51 (Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód; 14,7 km). Zakończenie S51 Olsztyn – Olsztynek przewidziane jest na grudzień 2017 r., natomiast zakończenie budowy obwodnicy Olsztyna zaplanowane jest na drugą połowę 2018 roku.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.