edroga115Przetarg na budowę trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca odbędzie się w lutym bądź na początku marca 2015 roku. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości zebrali 7 tys. podpisów pod petycją w sprawie przyspieszenia budowy tej drogi ekspresowej.

Podczas spotkania z przedstawicielami inicjatywy „Tak dla S7” wojewoda Jacek Kozłowski zaznaczył, że inwestycja ma ważną decyzję środowiskową, a na szczeblu rządowym droga zyskała zielone światło i ma zapewnione finansowanie. Już w listopadzie 2014 roku ogłoszony został roboczy harmonogram prac. Według planu kierowcy będą mogli pojechać drogą ekspresową S7 z Warszawy w kierunku Piaseczna i Grójca w 2019 roku.

Realizacja inwestycji odciąży ulicę Puławską w Warszawie, zapewni sprawną komunikację między południem województwa a stolicą, a także ułatwi dojazd do lotniska im. Fryderyka Chopina mieszkańcom m.in. Grójca i Radomia.

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Kiedy pojedziemy S7 z Gdańska do Rabki?

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.