made with love from Joomla.it

edroga006Latem planowane jest rozpoczęcie kolejnych prace na drodze wojewódzkiej nr 266 łączącej między innymi Ciechocinek i Aleksandrów Kujawski z węzłem na autostradzie A1. Wyremontowany zostanie wjazd do Ciechocinka. W rejonie Aleksandrowa Kujawskiego wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu.

Prace są planowane na blisko kilometrowym odcinku od węzła autostradowego Odolion do Ciechocinka. Zostanie tam ułożony tak zwany mikrodywanik. Technologia ta opiera się na układaniu cienkiej (do 2 cm) warstwy mieszanki asfaltowej z wyselekcjonowanym kruszywem. Sprawdza się ona na trasach, które nie są narażone na przejazdy najcięższych pojazdów. Po remoncie droga pozbawiona jest nierówności i doskonale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci. Obecnie trwa przetarg związany z wyborem wykonawcy tego zadania.

Remont jest kontynuacją prac realizowanych w ubiegłym roku. Wówczas odnowiony został odcinek od węzła autostradowego do Aleksandrowa Kujawskiego. Na trasie wojewódzkiej nr 266 w ostatnich latach zrealizowanych zostało też kilka innych zadań. W Ciechocinku zainstalowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Narutowicza. W Sędzinie wybudowano rondo. Wyremontowane zostały też odcinki tej trasy przebiegające przez Piotrków Kujawski i Aleksandrów Kujawski.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.