contentmap_plugin

edroga283Już od 1 listopada w pełni gotowy będzie dwujezdniowy odcinek tej drogi od Sulechowa do Zielonej Góry. – S3 jest naszym sukcesem i atutem. Bez dostępności transportowej i komunikacyjnej nie ma rozwoju regionu - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Odcinek od Sulechowa do Zielonej Góry (druga jezdnia) miał być gotowy w sierpniu br., jednak termin się wydłużył ze względu na dodatkowe prace związane z usunięciem usterek na starej jezdni.

Budowa drogi S3 znajduje się na liście rządowych priorytetów drogowych. Inwestycja została także wpisana jako projekt priorytetowy do Strategii Rozwoju Polski Zachodniej. Ostatecznie S3 prowadzić będzie od Świnoujścia, przez Lubuskie, aż do granicy z Czechami.

Lubuscy kierowcy jeżdżą już drogą ekspresową S3 od 2013 roku.

Budowa podzielona została na kilka sukcesywnie oddawanych odcinków:
- odcinek drogi S3 Gorzów - Międzyrzecz, 37 km, oddana do użytku - maj 2014 r.
- od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo (13 km) - oddany 21 sierpnia 2013 r.
- od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ (5 km) – oddany 27 maja 2013.
- od węzła Świebodzin Północ - Świebodzin Południe (5 km) – oddany 11 lipca 2013.
- od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów (20 km) – oddany 18 czerwca 2013 r.

W bieżącm roku została także udostępniona do ruchu obwodnica Międzyrzecza – druga jezdnia, długość: 6,4 km, oddana do użytku 16 czerwca 2017 r.

W ostatnim okresie (9 października br.) została oddana do użytku także druga jezdnia obwodnicy Gorzowa, która umożliwia bezkolizyjny przejazd tą drogą z Sulechowa, a w nieodległym terminie także z Zielonej Góry do Szczecina.

Budowa całego lubuskiego odcinka S3 zakończy się w 2018 r. (z wyjątkiem drugiej nitki mostu w Cigacicach, który oddany zostanie do użytku w 2019 r.). Cała trasa S3 od granicy z Czechami do Bałtyku ma zostać zakończona w 2021 roku.  

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.