budowa 06Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc, przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach trwają od kilku lat. Teraz ten kluczowy dla regionu tarnowskiego projekt wkracza w kolejną fazę.

 

Jeszcze w ubiegłym roku wydawało się, że sprawa budowy łącznika utknie w martwym punkcie, gdyż w budżecie Małopolski nie zagwarantowano wystarczających środków na to przedsięwzięcie i przetarg został unieważniony. Nowy zarząd nie poprzestał na obietnicach i natychmiast podjął działania, aby ta inwestycja powstała.

- Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Obecnie, po dokonaniu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym została wyłoniona najkorzystniejsza oferta złożona przez firmę METROSTAV Polska S.A., której cena wynosi ponad 140 mln zł.

- Cieszę się, że ta długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców inwestycja już niebawem stanie się rzeczywistością. Budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

W marcu została podpisana umowa między czterema samorządami odnośnie wspólnego udziału w budowie nowej drogi z mostem łączącej autostradę A4 z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Samorządowcy zadeklarowali zabezpieczenie wsparcia finansowego dla realizacji tego przedsięwzięcia.

- W krótkim czasie wykonaliśmy olbrzymią pracę, aby z impetem ruszyć z miejsca. Powstanie łącznika między Mościcami a wierzchosławickim węzłem autostradowym jest niezwykle ważne dla mieszkańców, inwestorów i turystów odwiedzających te okolice – dodaje Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Źródło: UMWM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.