contentmap_plugin

IMG 752514 sierpnia w Więcborku (powiat sępoleński) oficjalne otwarte zostanie nowe rondo na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich. Sfinansowana przez samorząd województwa inwestycja, której koszt wyniósł blisko 2 miliony złotych, zdecydowanie poprawiła bezpieczeństwo ruchu i płynność ruchu w tym rejonie.

 

- Rondo rozwiązało problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego skrzyżowania w tym miejscu. To kolejne przedsięwzięcie drogowe zrealizowane na tej trasie, łączącej m.in. Kcynię, Nakło, Sępólno Krajeńskie i Tucholę. Przygotowujemy następne, między innymi modernizację odcinka z Sępólna Krajeńskiego do Tucholi – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Nowe rondo połączyło dwie drogi wojewódzkie: nr 241 (łączącą m.in. Nakło z Sępólnem Krajeńskim) oraz nr 242 (biegnącą od Więcborka w kierunku Wyrzyska). Wcześniej istniało tu trudne dla kierowców skrzyżowanie z tak zwanym łamanym pierwszeństwem przejazdu, na którym dochodziło często do kolizji.

W rejonie nowego skrzyżowania, z wyspą centralną pośrodku, przeciwne pasy ruchu rozdzielają dodatkowo wysepki. Na wlocie od strony zachodniej zlokalizowano przejście dla pieszych. Wyspę centralną wyniesiono o około 80 centymetrów ponad poziom jezdni - takie rozwiązanie skłania kierowców do ostrożniejszego wjazdu. Wokół ronda powstały chodniki ułatwiające m.in. dojście w kierunku cmentarza. Zmodernizowano i rozbudowano również oświetlenie - skrzyżowanie oświetla teraz 9 latarni ledowych. Obecnie gmina Więcbork prowadzi inwestycję związaną z utwardzeniem terenu przy położonym w sąsiedztwie cmentarzu. Ułatwi to parkowanie osobom odwiedzającym pobliski cmentarz.

Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Kosztowała 1,9 mln zł.

W mieście jeszcze w tym roku planowany jest także drugi etap remontu nawierzchni ul. Mickiewicza, w ramach pakietu inwestycji wojewódzkich na drodze wojewódzkiej nr 241. Odcinki od miejscowości Wiele w kierunku Nakła przebudowane zostały w poprzednich latach w oparciu o środki naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tych środków zmodernizowano również most na rzece Orlej pod Więcborkiem oraz dofinansowano budowę obwodnic Nakła i Mroczy w powiecie nakielskim. Pod Kcynią, też powiat nakielski, zainstalowano natomiast punkt ułatwiający namierzanie przeciążonych ciężarówek, które przyspieszają degradację dróg. W czerwcu ubiegłego roku otwarte zostało nowe rondo w Kcyni na połączeniu z drogą wojewódzka nr 247. Obecnie przygotowywana jest koncepcja (program funkcjonalno-użytkowy) modernizacji kolejnego odcinka tej trasy pomiędzy Sępólnem Krajeńskim i Tucholą.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Komentarze  
Andrzej
+1 #1 Andrzej 2018-08-14 11:59
"W rejonie nowego skrzyżowania, z wyspą centralną pośrodku, przeciwne pasy ruchu rozdzielają dodatkowo wysepki. Na wlocie od strony zachodniej zlokalizowano przejście dla pieszych. Wyspę centralną wyniesiono o około 80 centymetrów ponad poziom jezdni - takie rozwiązanie skłania kierowców do ostrożniejszego wjazdu". Mam pytanie: czy sa ronda bez wyspy centralnej? Wiec po co pisac takie maslo-maslane.. A ten 80cm murek to dowod "wysokiej swiadomosci " polskiuch projektantow a "audytorow" BRD szczegolnie. Czy jakis "audytor" choc zapoznal sie z zalozeniami Wizji Zerowej? Watpie.. Skoro "polskie autorytety" BR dopuszczaja takie debilne rozwiazania to tylko o nich swiadczy. Droga ma byc projektowana i budowana tak zeby wybaczac wszystkie bledy kierowcy. Co sie stanie np jak kierowca zaslabnie przed rondem i pojedzie "na wpropst"? Czy ma za to zaplacic glowa? Jaki debil dopuscil ten murek? Pytam ponownie: co za debil? Wyslac og na kurs BRD bo nie ma o BRD zielonego pojecia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.