edroga041GDDKiA w Poznaniu ogłosiła postępowania przetargowe na prace związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach nr 83, 72, 36 i 25. Zadania będą realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Działania na drodze krajowej nr 83 na odcinku Marianów - Kowale Pańskie

W ramach umowy wykonawca zaprojektuje i wybuduje ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 2,3 km. Zadanie realizowane będzie w systemie "projektuj i buduj", co oznacza, że wybrany wykonawca ma przygotować projekt budowlany i po ukończeniu oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, rozpocząć etap budowy. 21 lutego oferty cenowe  zostaną otwarte.

Poprawa bezpieczeństwa na DK nr 72 w m. Słodków oraz na odcinku Janowice - Żdżary

W ramach umowy wykonawcy przebudują skrzyżowania w m. Słodków, wybudują lewoskręty, sygnalizację świetlną oraz na odcinku Janowice - Żdżary wybudują ciąg pieszo-rowerowy. Oba zadania realizowane będą w systemie "projektuj i buduj". Oferty cenowe będą znane już 23 lutego.

Zmiany na DK nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim

W ramach umowy wykonawca przebuduje drogę krajową nr 36 na odcinku o długości 385 metrów wraz z budową sygnalizacji świetlnej. Termin wykonania zadania to 84 dni od daty podpisania umowy.

Chodniki i ścieżki na DK nr 25 w m. Kotowskie oraz na odcinku Ślesin - Lubomyśle

W ramach umowy wykonawcy przebudują oraz zaprojektują i wybudują ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 3 kilometrów w m. Kotowskie oraz ciąg pieszo-jezdny na odcinku Ślesin-Lubomyśle. Oferty cenowe na oba zadania będą znane 1 marca.

Źródło: GDDKiA O/Poznań

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.