roboty drogowe5 września, podczas prowadzenia prac przy budowie estakady kolejowej, odnaleziono pięć bomb lotniczych, pochodzących z czasów II wojny światowej. Każda ważyła 100 kg. Na miejscu pracowały jednostki policji i straży pożarnej oraz patrol minersko-pirotechniczny.

 

Saperzy zabezpieczyli odnalezione bomby i przygotowali do wywiezienia na poligon. Nie było potrzeby ewakuacji pobliskich mieszkańców.‬

Wstrzymany został ruch samochodowy i pieszy. Wstrzymano także ruch kolejowy. Czasowo uruchomiono komunikację tramwajową i autobusową na ul. Grzegórzeckiej i Dietla.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.