contentmap_plugin

bialystokWkrótce rozpocznie się jedna z najbardziej wyczekiwanych przez białostoczan inwestycji drogowych – rozbudowa skrzyżowania ul. Narodowych Sił Zbrojnych z Aleją Jana Pawła II. 27 czerwca miasto Białystok podpisało umowę z wykonawcą na realizację tego przedsięwzięcia.

 

Inwestycja dotyczy przebudowy kilkuset metrów ulicy Narodowych Sił Zbrojnych tak, by na całej długości ulica była dwujezdniowa i miała po dwa pasy ruchu, a także budowy dużego skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Narodowych Sił Zbrojnych i odcinka prowadzącego do przebiegu drogi ekspresowej S8 w stronę Warszawy. Powstanie tam nowa nawierzchnia, wyspa centralna, chodniki, droga rowerowa. Zostanie wybudowana infrastruktura techniczna, oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna.

Robotami zajmie się firma Unibep, która wyceniła swoją ofertę na 52,35 mln zł.

– To dla naszego miasta bardzo ważne i potrzebne przedsięwzięcie, uzupełniające inne inwestycje drogowe prowadzone w tej części miasta i ułatwiające przejazd w kierunku stolicy – powiedział Przemysław Tuchliński. – Bardzo się cieszę, że będziemy mogli je rozpocząć, bo wykonanie tych planów oznacza ogromne korzyści dla mieszkańców Białegostoku.

Przebudowa skrzyżowania ma zakończyć się w połowie 2019 roku. Inwestycja będzie prowadzona w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej Miasta Białegostoku od strony Warszawy – włączenie do trasy ekspresowej numer 8”, który zawiera także budowę węzła drogowego w Porosłach. Dofinansowanie unijne, jakie na ten projekt miasto pozyskało z programu Polska Wschodnia, wynosi 172 mln zł.

Źródło: UM Białystok

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.