edroga318Mieszkańcy Bydgoszczy zabiegali o priorytetowe potraktowanie budowy trasy S10 łączącej Bydgoszcz z węzłem Czerniewice na autostradzie A1. W Programie Budowy Dróg Krajowych ujęte zostały także inwestycje, o które zabiegały władze województwa zachodniopomorskiego wraz z samorządowcami.

Na liście podstawowej znalazła się trasa S10, łącząca Bydgoszcz z autostradą A1, która ma zostać zaprojektowana i wybudowana w latach 2017-20. Jesienią planowane jest podpisanie umów z wykonawcami, którzy zaprojektują i wybudują trasę S5 z Bydgoszczy w kierunku Gniezna oraz węzła Nowe Marzy na A1. Koszt tej inwestycji wyniesie około 2,5 mld złotych. Dzięki niej bydgoszczanie sprawnie dojadą do Gdańska oraz Poznania, gdzie trasa łączy się z autostradą A2 Warszawa-Berlin.

- Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom, stowarzyszeniom i radnym, którzy aktywnie włączyli się w konsultacje oraz dalszy lobbing. Dzięki nim Bydgoszcz zyska kolejną ważną drogę szybkiego ruchu. Wraz z trasą S5, gdzie wkrótce zostaną podpisane umowy z wykonawcami, zapewni ona bardzo dobrą dostępność komunikacyjną Bydgoszczy - mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Budowa odcinka S10 pomiędzy Stryszkiem i Czerniewicami połączy Bydgoszcz z autostradą A1. W ten sposób miasto zyska zdecydowanie lepszą komunikację z Warszawą, Łodzią oraz Śląskiem. W kolejnych latach rząd planuje realizację następnych odcinków trasy S10. Odcinek w kierunku Piły ma być realizowany w latach 2018-25.

Natomiast w województwie zachodniopomorskim program zakłada m.in. dokończenie budowy drogi S3, kontynuację S6 - połączenie Szczecina z Trójmiastem, budowę drugiego pasa jezdni do obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ramach drogi krajowej nr 10, która zostanie przekwalifikowana w drogę ekspresową, budowę drogi krajowej nr 13 od Ronda Hakena do Kołbaskowa i obwodnic Wałcza w ciągu drogi S10 oraz Szczecinka w ciągu drogi S11. W programie znalazła się też budowa S10 na odcinku Stargard - Piła, a także drogi S11 między Szczecinkiem a Piłą i między Koszalinem a Szczecinkiem.

- Cieszymy się, że nasze postulaty zostały uwzględnione w programie – komentuje marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - O te odcinki dróg walczyliśmy od dawna, zyskają mieszkańcy województwa i odwiedzający nas turyści. Nowe drogi to bardzo dobra wiadomość dla naszych przedsiębiorców, a także dla inwestorów, którzy rozważają ulokowanie właśnie w naszym regionie swojego biznesu – dodał Geblewicz.

Źrodło: UM Bydgoszcz, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Komentarze  
Paweł
0 #1 Paweł 2019-12-08 23:42
To fajnie, że się wszystko udało, tylko, że mamy prawie 2020 rok a w powyższym temacie zero, czyli nic !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.