contentmap_plugin

IMG 7525Trwa budowa nowego ronda na połączeniu ul. Raczkowskiego i Dziatkiewicza oraz rozbudowa pętli na Kapuściskach. Obie inwestycje pozwolą poprawić funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w którym pracuje już 4 tysiące osób.

 

Budowa ronda w BPPT jest już na półmetku. Zadanie kosztuje ponad pół miliona złotych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w połowie sierpnia. Dzięki tej inwestycji łatwiej będzie dojechać do zachodniej części parku od strony Kapuścisk.

Jednocześnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął prace nad koncepcją poprawy obsługi komunikacyjnej tej części Bydgoszczy. Specjaliści od transportu publicznego zakładają wstępnie połączenia autobusowe pomiędzy rozbudowaną pętlą tramwajową na Kapuściskach oraz pętlą na Glinkach z wykorzystaniem nowego ronda. Kompleksowe zmiany będą mogły zostać wprowadzone po zakończeniu budowy i modernizacji torowisk na górnym tarasie Bydgoszczy (modernizacja węzła Szarych Szeregów i rozbudowa ul. Kujawskiej).

Planowane zmiany mają zachęcać osoby pracujące w parku do dojazdu komunikacją publiczną. - W najbliższym czasie zatrudnienie w firmach działających na terenie BPPT nadal będzie rosło – mówi prezes BPPT, Andrzej Półgrabski. - Już teraz zatrudniają one 4 tysiące osób, a działający w jego bezpośrednim sąsiedztwie park logistyczny Panatonni kolejne 600 osób. Trwa też budowa nowych firm i magazynów. Dlatego chcemy się przygotować na tę coraz większą liczbę osób dojeżdżających do BPPT.

Źródo: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.