contentmap_plugin

IMG 0492W Bydgoszczy powstała już wstępna lista modernizacji ulic na 2016 rok. Najwięcej prac zaplanowano w Fordonie. Oprócz remontów  zaplanowano też budowę nowej trasy na osiedle Eskulapa. W tym roku przeprowadzone zostały między innymi badania związane z wytrzymałością podbudowy. Dzięki nim wiadomo jaka technologia prowadzenia prac będzie najlepsza.

Na ulicy Piłsudskiego remont będzie związany między innymi z wymianą podbudowy. Zmieni się także rodzaj nawierzchni. Betonowa kostka zostanie zastąpiona asfaltobetonem. Remont obejmie też zatoki autobusowe i chodnik. Wyremontowany zostanie też odcinek ul. Swobodnej od Piłsudskiego do gen. T. „Bora” Komorowskiego, którym porusza się komunikacja publiczna. Kolejnym ważnym zadaniem będzie remont ul. Kaliskiego, która łączy ulicę Fordońską z osiedlami Przylesie i Bohaterów. Wyremontowane zostaną zatoki i przyległe chodniki. Inwestycja łączyć będzie z budowaną obecnie ulicą Bydgoskich Olimpijczyków. Zdecydowanie poprawi się też komfort dojazdu na osiedla Bajka, Szybowników i Tatrzańskie. Drogowcy przygotowują się do remontu ulic Brzechwy i Skarżyńskiego. Na tych ulicach zaplanowano remont 4 zatok autobusowych oraz 2 zatok parkingowych. Dokończone zostaną remonty ulic Andersa od Kleeberga do wiaduktu oraz od Carrefoura do Kasztelańskiej. Wymianę nawierzchni zaplanowano też na Korfantego od Preisa do Twardzickiego.

- Fordon to największa dzielnica Bydgoszczy, gdzie lokalizowanych jest szereg inwestycji deweloperskich – mówi prezydent Bydgoszczy. - Myśląc o rozwoju miasta, warto wspierać takie działania, dbając o rozwój miejskiej infrastruktury. Między innymi z tego powodu wybudowaliśmy linię tramwajową, rozpoczynamy program odnowy fordońskich ulic, czy budujemy nową szkołę. Warto też podkreślić, że w 2016 wybudujemy nowe połączenia drogowe na osiedle Eskulapa.

Osiedle Eskulapa będzie skomunikowane poprzez zmodernizowaną ulicę Matki Teresy z Kalkuty (od Romanowskiej do Pod Skarpą). Dodatkowo zaplanowano budowę odcinków ulic Trybowskiego i Jasinieckiej dla lepszej obsługi osiedla z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Poza Fordonem zaplanowano też remonty ulic w innych dzielnicach. Na Jarach odnowiona zostanie ulica Nasypowa, która łączy tę dzielnice z Błoniem. Prace rozpoczną się tam po wymianie sieci ciepłowniczej. Z kolei na Jachcicach nową nawierzchnią zyska ulica Saperów na odcinku od Żeglarskiej w stronę Ludwikowa (wraz z zatokami autobusowymi). Wcześniej zostało zlecone przygotowanie projektu odwodnienia tej ulicy. Wszystkie prace będą dzielone na pakiety. Umożliwi to ograniczenie utrudnień dla kierowców. Najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane w godzinach wieczornych i  nocnych. Drogowcy zaznaczają, że ostateczny zakres remontów uzależniony jest między innymi od zrealizowania wszystkich niezbędnych prac przez innych gestorów sieci. W projekcie budżetu na 2016 rok na remonty ulic zaplanowano 6,3 mln zł. Z kolei na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty zarezerwowano 8 mln zł.

Ulice do remontu w 2016: Piłsudskiego, Swobodna, Kaliskiego, Brzechwy, Skarżyńskiego, Korfantego, Andersa, Saperów, Nasypowa.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.