edroga001Prezydenci Katowic, Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic podpisali porozumienie dotyczące wspólnego wykonania decyzji środowiskowej koniecznej do realizacji Drogowej Trasy Średnicowej.

Rozbudowa Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) w kierunku wschodnim jest bardzo ważną inwestycją dla Katowic i całej aglomeracji. Wypracowany wspólnie z prezydentami Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic przebieg trasy ma być korzystny dla mieszkańców regionu. Komfort i tempo przemieszczania się DTŚ powinny być równomierne na całym odcinku.

Prezydenci chcą, aby powstał odcinek DTŚ od węzła Lwowska w Katowicach, poprzez Mysłowice aż do węzła Jęzor w Sosnowcu. Powołany został specjalny zespół, którego zadaniem będzie szukanie rozwiązania problemów komunikacyjnych oraz znalezienie funduszy zewnętrznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na odcinku al. Roździeńskiego od węzła drogowego z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego (wjazd i wyjazd z tunelu) do węzła drogowego z ul. Murckowską w Katowicach.

Fundusze na przebudowę ukłądu drogowego są zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego RPO WŚL 2014-2020. Projekt znajduje się też na liście projektów ujętych w planie rozbudowy dróg wojewódzkich w województwie śląskim.

***

Wiosną br. otwarty zostanie śródmiejski odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, tzw. odcinek G2. Z pierwszego (G1) można korzystać od listopada 2014 roku. Drogowa Trasa Średnicowa ułatwia kierowcom wygodny i szybki dojazd do centrów kilku dużych miast, w tym do stolicy województwa. Łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Ma w przeważającej części po trzy pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne wjazdy. Ułatwia przemieszczanie się od miasta do miasta, ale podnosi też atrakcyjność inwestycyjną pobliskich terenów.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.