A4 Tarnow Debica 2 fot Lukasz JozwiakGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca br. ogłosi przetargi na dziewięć odcinków realizacyjnych o łącznej długości 138 km. Wśród nich będą ciągi dróg: A18, S11, DK9, 28, 45 i 78, a szacowana łączna wartość to ok 2,6 mld zł.

 

fot. Łukasz JóźwiakDrogowcy będą szukać wykonawców przebudowy południowej nitki obecnej DK 18, aby dostosować ją do parametrów autostrady na blisko 22-kilometrowym odcinku za węzłem Żary Zachód na DK 12 i przed węzłem Iłowa na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 296.

Ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Olesna (28 km) w ciągu przyszłej S11, a także odcinka tej trasy od Koszalina do Bobolic (47,7 km).

Kolejne przetargi będą dotyczyć budowy obwodnic: Ostrowca Świętokrzyskiego na DK 9 (2,7 km), Nowego Sącza - fragmentu na terenie gminy Chełmiec na DK 28 (1,4 km), Praszki na DK 45 (blisko 12 km) oraz Poręby i Zawiercia w ciągu DK 78 (ponad 24 km).

We wrześniu GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonawcę ponad 17 km przyszłej S16 od Borek Wielkich do Mrągowa.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.